Bonsai Ağaçları

Japonca kökenli sözcük bon = tepsi / tabak ve sai = bitki kelimelerinin birleşmesiyle oluşmuştur. Japonya'ya Çin'den gelen bu bitkin minyatürleştirme sanatında binlerce yıllık geçmişiyle gelenekselleşmiştir. Efsane gençlik filmi Karete Kid'de Bay Miyagi tarafından yetiştirilen, sabır ve erdemin simgesi olarak tanıtılan bu bitki bugün dileyen herkesin ev ve ofislerine misafir oluyor. 


Bonsai Ağaçlarının Bakımı Nasıl Olur?

Bonsai emek isteyen bir bitkidir. Toprağın nemine, ortamın ısı ve ışık özelliğine, hatta seçilen saksıya kadar önem verilmesi gerekmektedir. Tüm bu şartlar sağlandığında yerine adapte olan bu bitki, doğaya olan özlemi dindiren özelliğiyle ruhunuza dinginlik katar. İstediğiniz forma sokmak için 3 yıl gibi bir süre sabrettiğinizde, sabrınızın meyvesini almış olduğunuzu göreceksiniz.


Saksıda Dekoratif Bodur Ağaçlar

Japonların doğaya olan tutkularının bir izdüşümü olan bu bodur ağaçlar, mekanlarınızın dekorasyonuna da katkıda bulunacaktır. Açelya Çiçek'te farklı boy ve türlerde bulabileceğiniz bu bodur ağaçlar için bonsai ağaç siparişinizi oluşturun, ürününüz aynı gün kapınıza gelsin. Sevdiklerinize bonsai ağaç gönderimi yapmak istediğinizde ise tek yapmanız gereken adres, gün verilerini girmek, gerisini Açelya Çiçekçilik'in profesyonel ekibi halledecektir.