Bugün göğsünüz kalbiniz için dar geliyor, göğsünüzden çıkan davul sesleri ile ritim mi tutuyorsunuz? Baştan belirtelim bu çok normal bir duygu. Kader arkadaşınızla ilk önemli adımı atacağınız kız isteme merasimi için hazırlıkları tamamladınız, aile büyüklerinizin ardına düştünüz ve kapıyı çaldınız. İşte orada ilk intibayı oluşturacak ve ortamı ısıtacak bir yardımcınız olacak: Kız isteme çiçeği. Eski çağlardan beri en önemli merasimlerde başrolde olan çiçeklerin bu özel günde geri planda olması düşünülemez bile. 

Kız isteme çiçeği nasıl olmalı soruları çok sorulur? Kız isteme çiçeği neden 41 gül olur sorusu başta gelir. Bu anlamı benim için özelsin anlamı verdiği gibi, nazardan korunma anlamı da taşır. 41 kere maşallah diyelim ve hatasız belasız bugünü atlatalım inşallah. Kız isteme çiçeği neden 101 gül olur sorusunun cevabı ise; bana bugüne kadar büyük bir aşk yaşattın ve bu aşkı ölene dek yaşatacağına inanıyorum demektir.

Tabii bunlar bu özel günün rivayetleri. Açelya Çiçek olarak en şık kız isteme çiçeği çeşitlerini hazırladık ve beğeninize sunduk. Bu özel güne biz de bir katkı sunmak istedik. Ee ne diyelim? Onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine..