Teraryum (Terrarium) Nedir? Teraryum nasıl yapılır?

Kelime kökeni Latinceden gelen teraryum, terra = toprak ve akvaryum = arium kelimelerinin birleşmesiyle oluşur. Yani teraryum toprak akvaryumu demektir. Doğaya hasret olmaya başladığımız günümüzde oldukça moda olan bu şık dekoratif aksesuarlar, evlerimizde iş yerlerimizde ortama huzur veren ufak ayrıntılar oluyor. 

Teraryum yapmak için öncelikle cam bir akvaryum ya da cam bir fanus gerekmektedir. Bu fanusun zeminine havalandırılmaya ve bitki ekmeye müsait bir toprak konulmalıdır. Daha sonra zevkinize göre minik ağaçlar, evler, araba ya insan maketleri yerleştirebilirsiniz. 

Teraryum Aranjmanları ve Fiyatları

Minyatür Bahçe / Terrarium tasarımlarımızı gördünüz mü? Birbirinden şık ve kreatif minyatür bahçelerimiz ile şirinlerin köyünü ziyaret etmiş gibi olursunuz. Ama bu köy bütün şirinlerin mutlu olduğu, somurtkanlığa yer verilmeyen bir köy olur. Özenle hazırlanan ve el emeğinin yer aldığı bu özel tasarımları yalnızca Açelya Çiçekçilik'te bulabilirsiniz. Sevdiklerinize ilk iş günü hediyesi, işyeri açılışında hayırlı olsun hediyesi olarak ya da doğum günlerinde, anneler günü gibi özel günlerde terarium gönderebilirsiniz. Ayrıca bir sebebe tutunmadan yalnızca onları mutlu etmek ve kendinizi hatırlatmak için terarium siparişi verebilirsiniz. 

Terarium çeşitleri arasından zevkinize en uygun olanı seçin ve siparişinizi oluşturun, gerisini Açelya Çiçek ekibine bırakın. Ürününüz tam zamanında sorunsuz olarak adrese ulaşır. Terarium aranjmanları ve fiyatları ile her zevke ve fiyata hitap eden Açelya Çiçek, masal dünyasının minyatür bahçelerini beğeninize sunuyor.