Sevgililer Günü

Toplam 66 Ürün Bulundu

Sevgililer Günü'nün en güzel hediyesi çiçekler

Sevgi evrensel bir olgudur. Sevgisiz bir hayat, suya hasret bir çiçeğe benzer. Bu yüzdendir sevgili denilince akla ilk olarak çiçeğin gelmesi. Sevgi nedir diye sorulduğunda aklımıza o efsane sahne gelir: Sevgi neydi? Sevgi iyilikti, dostluktu, sevgi emekti. Bu cevaptan daha anlamlı cevabı ancak çiçekler verir. Sevgililer günü çiçek tercihlerini sizler için sıraladık:

Sevgililer Gününde hangi çiçekler alınır?

Güller: Mona Rosa, siyah güller, ak güller dizesi en muhteşem aşk şiirlerinden birinin başlangıcıdır. Mona Rosa tek gül anlamına gelir. Dünya gül bahçeleriyle doludur ama sizin gözünüz sadece o tek güldedir. Küçük Prens gibi sizin gülünüz size özeldir. Sevgililer günü çiçeği olarak tek gülün şiirler, romanlar dolusu anlamı vardır. 

Lilyum: Bir zambak çeşididir. Beyaz ve pembe renkleriyle saflığı, sevdayı temsil eder. İkisinden de vazgeçemem derseniz lilyum ve gülden oluşan bir çiçek aranjmanını seçebilirsiniz. 

Orkide: Orkideler asil çiçeklerdir. Sevgi emekti demiştik ya. Orkidenin de bakımı emek ister. Sizin sevgiye vereceğiniz emeğin nişanesi olarak sevgiliye çiçek göndermek istediğinizde orkide çiçeğini tercih edebilirsiniz. 

Bu çiçekler ilk üç sırayı alabilir ama her çiçeğin kendine göre bir anlamı ve ilettiği bir mesaj vardır. Sevgililer günü hediyesine karar veremediyseniz verdiğimiz bilgiler umarım işinize yarar. En güzel sevgililer günü aranjmanları ile biz her zaman yanınızdayız. Siz sevgililer günü çiçek siparişinizi verin, biz tam zamanında yerine ulaştıralım. Sevgililer Gününüz kutlu olsun.